Ruční mytí po předmytí

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
Atrani
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2016, 20:16

Zdravím, auto jezdím umýt na samoobslužnou wapku. Spláchnu jejich programem s práškem, dám Citrus pre wash nebo bilt hamber pěnu a pak oplach osmotickou vodou. Jednou za čas dám wet coat Gyeon, vysuším ručníkem.

Nyní bych chtěl přidat ještě Gyeon ceramic quick detailer, ale nechci na myčce zdržovat, abych po předmytí dělal ještě kyblík, šampon a rukavici. Napadl mě po umytí přejet do garáže a tam dát do kyblíku ONRo s vodou, třeba 3 dlouhá mikrovlákna a umýt zbytek před detailerem takhle. Jakože bych utěrky vždy otočil a do kyblík u zpátky už nedával.

Lze takto nachystat na detailer, abych to zbytečně nepoškrábal nebo to chce klasicky 2 kýble a šampon?

Na autě žádná je pouze sealant wet coat, vosk ani keramika ne.
Hanyss
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2020, 22:41

Ahoj dělám podobně, na wapce si auto předmyju Optimum Power Clean, opláchnu a přejedu k sobě nebo kousek dál. Do kbelíku 30ml na 4l vody si připravím roztok Optimum No Rinse (modrá) a umyju auto s houbou Big red Sponge, mikrovlákna na mytí nepoužívám je to na nic. Je to bezpečné mytí, není potřeba dva vědra. Je to jen o správné technice. Houbou rovné tahy, bez tlaku, otáčet a máchat. Jak pákrát přejedeš, vymáchej houbu a znovu přejed to místo aby bylo opravdu čisté. Ta houba stojí za investici, mám jí asi 2 roky a myju pravidelně, pořád jak nová. Už bych se k normálním pěnivým šamponum nevrátil. Po umytí s ONR pak stříknu Car Wax nebo Opti-Seal jako sušící asistent a vysuším.
Odpovědět