Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Od soray
Na PlastX se vyprdni. Vezmi si klasické pasty (silnou a finišovací), k tomu odpovídající kotouče. V případě potřeby to pak využiješ i na leštění laku. V případě největší nouze bych vzal jen modrou Rupes pastu a k tomu modrý nebo zelený kotouč Rupes. Vyleštíš to také, jen díky absenci finišovací kombinace to nebude v top lesku.
A hlavně to pak nezapomeň důkladně odmastit a uzavřít ideálně keramikou.
Od HonzaD
Jak píše Soray, PlastX je fajn na lehké doleštění/oživení předních i zadních světlometů s nějakou drobnou mapou nebo lehkou oxidací, oživení zažloutlého plastového "slídového" okna na střechách starších cabrio popř. jako poslední finišovací krok při kompletní renovaci (alespoň u mě našel tyto 3 použití) => obecně jako leštěnka spíše čistí, než silněji leští.

Pokud budeš komplet renovovat včetně zbroušení brusným papírem, pak si dle rady vezmi klasické brusné pasty, protože ti udělají spoustu práce i jinde na laku.
Od Tomas.Riha89
Zdravím,

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Dnes jsem si leštil světla na mém autě a někde jsem zřejmně udělal chybu :( . Vzal jsem to pod vodou šmirglem od 400 po 2000 , odmastil a vzal jsem to rotační leštičkou a zeleným 3M + zeleným 3M kotoučem.
A dopadlo to takhle :
Obrázek
Obrázek

Můžete mi prosím vysvětlit kde se stala chyba a co s tím dále dělat.

Moc díky :smile:
Od 3dclub
Čus, mě to teda přijde jako špatně vybroušené, minimálně tam máš dost škrábanců.
Já to teda dělal zrnitostí 400-3000, přičemž 400 nebyla pod vodou, a dělal jsem to s ní do doby než byl světlomet celý mléčně bílý, matný. V prvním kroku odstraníš nejvíce vad.
Od Tomas.Riha89
No já to pravé brousil od 400 po 2000 celé pod vodou. A světlomet byl právě celý mléčný, matný. A potom sem to přejel leštičku. Na velkých plochách mě to krásné rozlestilo, ale na malých a na hranách tam zůstalo světlo zakalené. Je možné že jsem to spatně rozleštil ? Nebo je to teda špatně vybroušené šmirglem? Vzít to teda ještě celé jednou šmirglem a pak přebrousit? Dělal jsem to právě unašečem 150, protože menší nemám. Nebo skusit ty menší plochy unašečem 75, který bych upnul do vrtačky?

Diky
Od 3dclub
jj, 150 unašeč mi přijde na světla moc velkej, dá se to případně dělat i ručně.
Za mě bych tu 400 nedělal pod vodou, jakmile ale odflákneš 1. krok broušení, už to pak moc nezachráníš. :)
Od majxi
Mě vrtačka přijde hrozně neohrabaná. Teď jsem zkoušel zachránit světla u starého Citroena Xsara,vedle kterého shořelo auto a světla byly totálně ohořele žlutý :D . Vzal jsem 3" unašeč z Ali a použil načatou sadu od carexu,co jsem někde našel . Upnul do orbit leštičky DoDo na rychlost 1.5. Začal jsem 600 na sucho několik passů,dokud světlo nebylo světlejší . Důležitý je v tomto kroku rovnoměrně ubrat co nejvíce kazů. Pak postupně 1000 pod vodou ( měl jsem ve flakonu mix H2O s IPOu ),1500,2000,3000. Pak zase sada z Aliexpressu ,ve které je unašeč do vrtačky a sada kotoučů. Dle hmatu :D jsem vybral ten nejtvrdší na něj S3 GOLD od Schollu,pak odmastit . Další 3 passy měkčím kotoučem z té sady. Odmastit a navrch Fusso coat. Bohužel foto před nemám, protože jsem ani nevěřil, že to půjde :D .
IMG_20200122_112155.jpg
IMG_20200122_112059.jpg
Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]