Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Uživatelský avatar
Od soray
#64206
Na PlastX se vyprdni. Vezmi si klasické pasty (silnou a finišovací), k tomu odpovídající kotouče. V případě potřeby to pak využiješ i na leštění laku. V případě největší nouze bych vzal jen modrou Rupes pastu a k tomu modrý nebo zelený kotouč Rupes. Vyleštíš to také, jen díky absenci finišovací kombinace to nebude v top lesku.
A hlavně to pak nezapomeň důkladně odmastit a uzavřít ideálně keramikou.
Od HonzaD
#64207
Jak píše Soray, PlastX je fajn na lehké doleštění/oživení předních i zadních světlometů s nějakou drobnou mapou nebo lehkou oxidací, oživení zažloutlého plastového "slídového" okna na střechách starších cabrio popř. jako poslední finišovací krok při kompletní renovaci (alespoň u mě našel tyto 3 použití) => obecně jako leštěnka spíše čistí, než silněji leští.

Pokud budeš komplet renovovat včetně zbroušení brusným papírem, pak si dle rady vezmi klasické brusné pasty, protože ti udělají spoustu práce i jinde na laku.
Od Tomas.Riha89
#64330
Zdravím,

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Dnes jsem si leštil světla na mém autě a někde jsem zřejmně udělal chybu :( . Vzal jsem to pod vodou šmirglem od 400 po 2000 , odmastil a vzal jsem to rotační leštičkou a zeleným 3M + zeleným 3M kotoučem.
A dopadlo to takhle :
Obrázek
Obrázek

Můžete mi prosím vysvětlit kde se stala chyba a co s tím dále dělat.

Moc díky :smile:
Uživatelský avatar
Od 3dclub
#64331
Čus, mě to teda přijde jako špatně vybroušené, minimálně tam máš dost škrábanců.
Já to teda dělal zrnitostí 400-3000, přičemž 400 nebyla pod vodou, a dělal jsem to s ní do doby než byl světlomet celý mléčně bílý, matný. V prvním kroku odstraníš nejvíce vad.
Od Tomas.Riha89
#64332
No já to pravé brousil od 400 po 2000 celé pod vodou. A světlomet byl právě celý mléčný, matný. A potom sem to přejel leštičku. Na velkých plochách mě to krásné rozlestilo, ale na malých a na hranách tam zůstalo světlo zakalené. Je možné že jsem to spatně rozleštil ? Nebo je to teda špatně vybroušené šmirglem? Vzít to teda ještě celé jednou šmirglem a pak přebrousit? Dělal jsem to právě unašečem 150, protože menší nemám. Nebo skusit ty menší plochy unašečem 75, který bych upnul do vrtačky?

Diky
Uživatelský avatar
Od 3dclub
#64335
jj, 150 unašeč mi přijde na světla moc velkej, dá se to případně dělat i ručně.
Za mě bych tu 400 nedělal pod vodou, jakmile ale odflákneš 1. krok broušení, už to pak moc nezachráníš. :)
Uživatelský avatar
Od majxi
#64338
Mě vrtačka přijde hrozně neohrabaná. Teď jsem zkoušel zachránit světla u starého Citroena Xsara,vedle kterého shořelo auto a světla byly totálně ohořele žlutý :D . Vzal jsem 3" unašeč z Ali a použil načatou sadu od carexu,co jsem někde našel . Upnul do orbit leštičky DoDo na rychlost 1.5. Začal jsem 600 na sucho několik passů,dokud světlo nebylo světlejší . Důležitý je v tomto kroku rovnoměrně ubrat co nejvíce kazů. Pak postupně 1000 pod vodou ( měl jsem ve flakonu mix H2O s IPOu ),1500,2000,3000. Pak zase sada z Aliexpressu ,ve které je unašeč do vrtačky a sada kotoučů. Dle hmatu :D jsem vybral ten nejtvrdší na něj S3 GOLD od Schollu,pak odmastit . Další 3 passy měkčím kotoučem z té sady. Odmastit a navrch Fusso coat. Bohužel foto před nemám, protože jsem ani nevěřil, že to půjde :D .
IMG_20200122_112155.jpg
IMG_20200122_112059.jpg
Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]