Vosky, sealanty a keramiky - obecný pokec

Vše o finální protekci laku, popis jednotlivých druhů vosku a sealantů. Udržba již nanesených vrstev vosků.
Odpovědět
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Protoze si muze kazdej clovek vybrat co chce. Nekdo jede na show soutez a potrebuje aby auto zarilo trochu vice(jako laik to nepozna) tak si da prirodni vosk treba... Nebo proste to chce stridat, nic za tim nehledej... Pece o auto, nema az na par vyjimek nejaka pravidla a v tom je to kouzlo.
Proste kazdej muze delat a zkouset co chce.
To je jako kdyby se clovek ptal proc někdo dava vosk, kdyz keramika vydrží dele?
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Ale keramika drahá. Prirodni vs.synteticky podobna cena ne? Ja to prubnu ten prirodni. Je fakt ze Fusso páchne pri aplikaci v garazi. Je nejaky dobry a ověřený co byste doporucili?
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Ano, ty o kterejch piseme na predchozich stranach....
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Už jsem našel. Dodo Juice Hard Candy Hard Wax ORIGINAL. Pisou na 3 až 4 vrstvy. Jak to vychází v reálu ta 30 ml verze?
Raziel
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2018, 19:36

AHoj, poradíte nějaký vosk , který bude maskovat škrábance ? Předpokládám že nato bude asi lepší nějaký přírodní ? Výdrž nemusí být vysoká spokojím se se 2 měsíci. Díky
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

SRP
BSD maniac
martina4
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 109
Registrován: 09 črc 2018, 01:12

Vosk ti nemaskuje skrabance
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Ahoj,
dobrali se prosim zdejsi odbornici k nejakemu konsensu ohledne Dodo Lime Prime Plus a nasledneho vosku? :D
Chtel bych prave strojne projet lak tim LPP, neodmastovat a aplikovat nejaky tekuty vosk. Mel jsem v hledacku Meg's Hybrid Ceramic Wax pro jeho snadnou aplikovatelnost, ale bude kompatibilni s LPP, prosim? Pripadne bych misto Dodo LPP mohl pouzit Meg's Ultimate Compound, jeste nemam nic koupeno. Hledam ale cestu nejmensi odporu a nejde mi o 100% vysledek, z hnusneho laku chci udelat jakz-takz lak... :D
Nebo misto Hybrid Ceramic Wax dat BSD na LPP? To uz by ale bylo trosku "narocnejsi" nez tam jen dupnout Hybrid Ceramic Wax a striknout wapkou...
Diky.
(Ford S-Max 2009, modra metla)
Uživatelský avatar
3dclub
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 80
Registrován: 28 led 2019, 19:59
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ahoj, tenhle typ ochran stejně jako třeba Wet Coat je určen spíš do situací - je zima, nemám moc času a pořebuji rychle něco aplikovat. Jinak to podle mě nemá moc smysl, cena za aplikaci oproti tuhému vosku je brutální.

Dělat se tedy se strojní aplikací LPP a pak to zakončit tímhle mi přijde škoda až celkem nesmysl, pravděpodobně to ale v téhle kombinaci fungovat bude.
Před aplikací leštěnky by jsi měl ale udělat dekontaminaci laku. Aplikace tuhého voku je pak oproti všemu asi nejméně časově náročná činnost.

Aplikace BSD je tak na 20 minut cca, např. když nemáš čas dělat kompletní přípravu tak je to super produkt, cena/výdrž naprosto luxusní.
MACI
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 28
Registrován: 21 bře 2020, 17:51

Dekuji za odpoved.
Jasne, s dekontaminaci pocitam, to mam nastudovano :D
Spis jsem si uplne nevedel rady s tim "zakoncenim". Jestli je ale aplikace tuheho vosku uz v pohode, tak zvazim i tu moznost, zatim jsem nad ni neuvazoval protoze jsem myslel ze to bude na dele, a jak jsem psal, chtel jsem na to jit fakt rychle a bezbolestne... Pokud bych daval tuhy vosk, jaky bys doporucoval na LPP?
Odpovědět