Galerie vašich miláčků.
Od MiroslavPoul
#61772
Člověk se k detailingu musí vždycky nějak dopracovat. Samozřejmě výsledek stojí za to a jak se říká, pořádná práce vyžaduje i "trochu lidského sádla". :D

Z mé výbavy zmíním Dodo Juice Apple iFoam, Meguiar's Ultimate Wash & Wax, Microfiber Madness Incredimitt, Microfiber Madness IncrediBrush, CarPro Iron X,
CarPro Tar X, Meguiar's Endurance High Gloss Tire Gel, Meguiars Heavy Duty Bug & Tar Remover, Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel a Dodo Juice Supernatural Drying Towel.

Mikrovláknové věcičky vyžadují i správný mycí prostředek, z toho mám Chemical Guys Microfiber Wash Cleaning Detergent Concentrate a Dodo Juice Furry Liquid Microfibre Wash.

Sice se na mě na samoobslužné myčce někteří dívají jako na blázna, když se tam se všemi proprietami rozkramařím, ale až s umýváním skončím a vrhnu se do sušení a např. aplikace gelu na pneumatiky, tak vidím, jak se tito "mudrci" vrhnou na svá auta a "erárním" kartáčem, který už pamatuje špínu na stovkách aut a nesčetněkrát určitě spadl na špinavou zem, šudlají ty svoje skvosty v domnění, jakou jim neposkytují péči. :bad: Když umývat, tak pořádně. :yahoo: Jestli ne pořádně, tak raději vůbec.

Když jsem v práci a stahují se mračna, tak se s podobně laděnou kolegyní vždycky díváme na oblohu a říkáme si, aby nezapršelo, nechceme přeci, aby nám rupla žilka a my za sebou tahali nohu... :threaten:

Neříkám, že jsem profesionální detailer, netrávím denně hodiny detailingem, taky na to nemám čas, ale snažím se udržovat auta vždy čistá a lesklá. Když se pak člověk na své auto podívá a to se leskne jako ... no... řekněme třeba zrcadlo, tak má hned krásnější den. :dance3:
Přílohy
20180707_194215 (small).jpg
20180602_184043 (Small).jpg
20180605_185855 (small).jpg
20180623_182511 (small).jpg
20180707_194135 (small).jpg
20180707_194025 (small).jpg
20180707_194110 (small).jpg
Od MiroslavPoul
#61789
Já si jich nevšímám, ale raději umývám pěkně v klidu, čtvrt hodinka sem, čtvrt hodinka tam. :D Proto jsou moje hodiny před 7. hodinou ranní a po 7. hodině večerní. :smoke: Největší sranda byla, jak jsem jednou popojel s autem, abych jej mohl usušit, a nechal tam stát kyblík s mikrovláknovým kartáčem na kola s tím, že se hned pro něj vrátím. Další v řadě se už po něm sápal, si asi myslel, že je to erární. Erární je tam jakési staré koště, kterému vznosně říkají "kartáč na mytí se šamponem." :bad:
Přílohy
IMG_1940 (Small).jpg
Uživatelský avatar
Od Ryco
#61795
Krásná práce, takové auta si zaslouží péči. :thumbup:
Mě vždycky trha srdce jak vidím funglovky na kartáčích nebo na wapce drhnutí kartáčem.
Ten odlesk toho chromovaneho lemu na předním nárazníku dodává fotce šmrc :sunny:
MiroslavPoul se to líbí
Od MiroslavPoul
#61797
Díky za pochvalu. :yahoo:

No mně to úplně rve srdce. A když jim třeba člověk mírně naznačí, že je to velká škoda jezdit s novým autem do klasické kartáčové myčky nebo lak šudlat nějakým pochybným kartáčem (vzhledem k "vitalitě" bych ho použil tak na čištění betonu), tak je mu vytknuto, že oni tomu samozřejmě rozumí a jako co. No sorry jako. :tease:

Kdo chce kam, pomozme mu tam. Pak se diví, že za několik "sezení" v automatické myčce už ten lak není, co býval, a nadávají na automobilky, jaké mají "šmejdské" lakování, že to vůbec nevydrží. :threaten: Sami by zasloužili pěkně nabančit. :threaten: :lol1:
Nissan 350Z Nogaro red

já koukám taky hlavně do německa... […]