Fleky na laku

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
kubikula78
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 16 úno 2015, 11:48
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Ahoj,zkoušel jsem co zmůžu na kámošky 20 let staré, strašně dodrápané Cordobě. Po rozleštění jsou místy jakoby tmavší fleky,viditelné jen pod určitým úhlem.Zkoušel jsem to vyfotit. Jinak klasika dekontaminace,odmaštění, modrý Rupes+Scholl S20,pak žlutý Rupes+stejná pasta. DA leštička.Odmaštění a Fusso vosk. Zatím jsem jí leštil jen kapotu a přední blatníky a ty flíčky jsou pouze na kapotě,blatníky jsou ok. Nevíte co by to mohlo způsobovat? Díky. Kuba.
Přílohy
1.jpg
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

U 20let stareho laku bych se nedivil, ze jde o nejakou vadu primo v laku (např. od UV zareni). Na te fotce bohuzel neni skoro nic poznat.
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
mivi
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 srp 2020, 10:20

Zdravím, mám také problém fleků na laku. Je to na 40 let staré Dacii, celou jsme ji leštili Sonax Xtreme Polish+Wax 3 a pak jsme na to dali vosk Sonax Xtreme Brilliant Wax 1.
Po dešti se na několika místech udělali světlejší stopy od vody. Je to na více místech, na foto je to jen nejlépe vidět. Zkoušeli jsme to přeleštit Polish+Wax 3, ale skoro se to nezlepšilo. Vypadá to, jako by ta leštěnka reagovala s vodou a s tím starým lakem.
Prioritně bych rád vyřešil, aby se to nedělo dále a nezničil se nám postupně celý lak. Viděl bych to na následující postup:
1. sundání současného vosku - poradíte čím?
2. konzervace něčím jiným - čím?
3. co s těmi fleky, co už se staly?

Díky předem za všechny nápady.
DSCN9884m.JPG
Sonax Xtreme.JPG
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ahoj, jen v rychlosti:

1. sundání současného vosku - poradíte čím? => Isopropanol 1:4 s destilkou by s tím měl pohnout dolu
2. konzervace něčím jiným - čím? => Kvalitním voskem nebo sealantem dle vlastního výběru, na veteránské laky mi přišel fajn např. Bilt Hamber Auto-Balm. V zásadě ten briliant wax je taky OK. Leštěnka je společně "all in one" s voskem, po ní by už voskovat nemělo být potřeba.
3. co s těmi fleky, co už se staly? => Po dešti to může být vodní spot, na jeho odstranění jsou přípravky, třeba Gyeon Q2M WaterSpot, ale běžně by měly jít sundat leštěnkou taky (je divné, že nejde, ale s tímhle sonaxem dolů). Nejsou to fleky v původním zoxidovaném laku, kterých jste si všimli až později ?
mivi
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 srp 2020, 10:20

Ahoj,

dík moc za rady. Fleky tam určitě nebyly. To auto předtím stálo 12 let na dešti a ničím ošetřeno nebylo. Lak byl hodně zašlý, ale bez fleků. Před pár měsíci jsme auto koupili a celé se leštilo. Pak se po několika deštích někde objevili tyto fleky. Tyto, co jsou na fotce, vznikly pod hadrem, který jsme nechali na kapotě a několikrát zmokl a zase uschl. Ale méně výrazné fleky vznikly a na dveřích, kde stékala voda.
HugoB
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 18 kvě 2021, 14:56
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Screenshot_2021-05-18-15-17-10-948_com.google.android.apps.photos.jpg
Ahoj, mám na kapotě zašlý matný lak (cca. 50% kapoty). Chtěl jsem to vyřešit jak jsem zvyklý řešit drobné oděrky Chameleonem Laser Protect Cut a výsledek byl uspokojivý. Bohužel se po nějaké době cca. měsíc vrátila kapota do původního stavu.
Teď jsem nenašel lepší fotku.
Rád bych požádal o jednoduchý postup jak udržet uspokojivý vzhled po delší dobu.
Díky moc
Odpovědět