Amatérské otázky [zde pište POKUD NEEXISTUJE VHODNĚJŠÍ TÉMA]

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Zamčeno
Endriju
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13 srp 2012, 15:25

Zdravim pani. Prestudoval som si to tu, no stale mam v hlave par nejasnosti ktore by som mal rad zodpovedane nez sa vrhnem do nakupu vybavenia. Auto nebolo nikdy polishovane. Nema niekto skusenosti s kvalitou a tvrdostou laku na volvach V50?

-Na lubrikaciu clay je potrebne pouzivat originalne lubrikanty alebo sa daju nahradit niecim inym? Cital som ze sa moze clay lubrikovat aj s vodou, ale plati to pre vsetky clay? Popripade sampon s vodou v silnejsom pomere.

-Po clay je nevyhnutne pouzivat aj dodo juice lime prime aj ked som neaplikoval na auto predtym ziadne vosky? Ten sa pouziva z dovodu vydrze vosku alebo aj z ineho dovodu?

-Voskovat sa mozu aj okna a svetla? Alebo je na to nutne davat iny sealant?
Je zle, ak mi nejaky vosk ubehne aj na plasty ci gumu? Da sa potom zotriet (ak ano cim) alebo treba davat pozor?

-Vosk na karoseriu mozem aplikovat aj na alu disky? V com je vynimocny originalny vosk na kolesa?

Asi pre niekoho banalne otazky, no mne to celkom vrta v hlave a nez by som nieco vyviedol tak sa radsej spytam...
Dallen
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 2012, 15:11

Tvrdost laku záleží jak na stáří, opotřebovanosti tak i použivané předcházející kosmetice.
Na clay je lubr nejlepší, není bezpodmínečně nutné, ale refil na 5 litrů stojí kolem 200kč když náhradu tak vodu se šamponem.
Lime prime neni bezpodminečně nutné použít, ale potom děláš vlastně práci zbytečně. LP slouží současně jako příprava pro voskování a vosk má poté lepší výdrž, nemluvě otom, že LPG ti ještě vylepší vzhled vozu.
Světla jo, okna ne. Na okna jsou speciální přípravky na dlouhou výdrž, nebo základní (fast glass).
Plast guma nevadí pokud používáš přírodní vosky, jde to vidět, ale časem to zmizí. Když máš syntetiky apod. tak na plastu ti zůstanou stopy skoro nafurt. Buď je třeba si dávat pozor a nebo oblepit aspoň malovací páskou.
Klidně můžeš aplikovat vosk i na ALU. Rozdíl je ve složení. Vosky na kola jsou na velkou výdrž, ale pokud budeš používat např. Collinite 476s tak ten se na kola i hodí
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

moje řeč Dallene ;) a collinite je na kola super - vydržel mi v podstatě 3 měsíce :)
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Endriju
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13 srp 2012, 15:25

Dakujem za odpovede, uz mi je to jasnejsie.
K tomu clay, som si myslel ze je to uplne bezpecna operacia, ale ako citam nazory a fora, tak to az tak bezpecne voci laku nieje... ako sa vyvarovat skodam? Resp. ako sa spozna ze laku ublizujem a ako spoznam ze postupuijem spravne? Teoreticky som si postupy nastudoval, ale este som to nerobil.
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Lubrikovat, lubrikovat, a lubrikovat.
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

a radši vzít měkčí clay ;) a lubrikovat, lubrikovat, lubrikovat...
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

a studenej lak aby byl.. Popř ho předpřipravit např Ironx
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
Mouse
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: 16 dub 2012, 08:08
Bydliště: Praha 5

wildT píše:Lubrikovat, lubrikovat, a lubrikovat.
prostě kdo maže, ten jede :lol: :mrgreen:
Endriju
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 13 srp 2012, 15:25

Mouse píše:
wildT píše:Lubrikovat, lubrikovat, a lubrikovat.
prostě kdo maže, ten jede :lol: :mrgreen:
:lol: Diky chlapi :lol:
Snad to nepotentim
Uživatelský avatar
nexus_cz
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 03 zář 2013, 06:38
Bydliště: Praha

Ahoj, mám Civica 8. generace, takové to ufo co má místo masky plast navazující na světlomety a něco podobného vzadu, bohužel první majitel byl asi milovník kartáčové myčky a na světlech je to vidět. Vždy když ho myju a světla namočím, škrábance zmizí, po uschnutí jsou zase vidět, chtěl jsem se tak zeptat, zda existuje prostředek na jejich oživení, který udělá jakoby impregnaci co vydrží alespoň do dalšího mytí.
Na plasty na voze mám objednaný PoorBoy's Trim Restorer, myslíte, že by ho šlo použít? Strojově renovovat nechcí, světla nejsou poškrábaná nijak nápadně a nechci přijít o ochranou vrstvu, vím že pak vyžadují péči a bojím se aby za rok nevypadala hůř než teď, kdy mají jen jemné škrábance. Díky.
Zamčeno