Domácí výroba demineralizované (osmotické) vody

Nevíte si rady? Potřebujete poradit s výběrem produktů? Narazili jste na problém při detailingu a neznáte řešení? Zde můžete položit dotaz a zkušenější vám poradí.
Odpovědět
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Aha, sakryš, to je škoda. No a jak tím pádem do toho tu vodu dostáváte? To vám předtím běží samostatné výkonnější čerpadlo? Byla tu zmiňovaná i studna, tak jsem si říkala, že tam to bude více méně podobné s tou dešťovou nádrží právě.

Dát wapku někam vysoko bude asi trochu problém v mém případě. Nevadí, to nějak vymyslím. Každopádně supr nápad s ibc nádrží, díky! :)
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Jako jak dostavam tu vodu na pudu? Naliju ji do sudu a cerpadlem nacerpam do te nadrze, vodu si totiz vyrabim jinde nez doma... Predtim jsem ji normalne naleval z kanystru do te ibc nadrze.
Nebo jako jak ji dostanu do wapky? Tam tece sama samospadem....

Ne wapku vysoko, ale tu nadrz z ktere si ta wapka ma brat vodu. Staci klidne zidle jenom, ta wapka si to nasaje sama po tom co se zaleje vodou....

Voda ze studny je taky moznost, ale logicky ji z te studny tlaci cerpadlo a je mnohem cistejsi jak destovka...

LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Myslela jsem proces výroby... jde mi hlavně o ten tlak, když nestačí to napojit na kohoutek, tak to musí být docela masakr čerpadlo. Což ještě chápu jak řešit v případě studny/nádrže, ale jak bez ní? :)
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

LadyTomcat píše:Myslela jsem proces výroby... jde mi hlavně o ten tlak, když nestačí to napojit na kohoutek, tak to musí být docela masakr čerpadlo. Což ještě chápu jak řešit v případě studny/nádrže, ale jak bez ní? :)
O cem to pises? Kdo psal ze to nestaci napojit na kohoutek? Ten filtr se pripojuje na kohoutek...
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

No, psala jsem tohle:

[citace]Představovala bych si to tak, že filtr napojím na daný kohout, napustím si do zásoby několik kanystrů (ideálně v dešťovém období, abych pak neplýtvala vodu v době sucha, kdy bude potřeba řešit zálivku) a "odpad" nějak nechala odtéct zpátky do dešťové nádrže odkud se kromě jiného právě i zalévá zahrada.
[/citace]

A tys na to psal, že to nepůjde, že aby filtr fungoval, je potřeba tlak. Tak se snažím zjistit jak vysoký tlak, že na to nestačí kohoutek a jak to tedy dělají ostatní :)
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Napsala jsi ze mas nadrz na destovou vodu a na ni kohoutek, takze zadnej tlak jenom gravitace vody... A ja ti napsal ze potrebujes tlak (vodovodni rad, popripade cerpadlo ze studny, lidove receno darling)
Tak ted nevim jestli jsi to napsala blbe, nebo v tom mas hokej?

Abych to napsal jako pro blbecky:
Ostatni to maj pripojeny na kohoutek, kterej mas doma a myjes si pod tim ruce, ne kohout kterym otocis a z nadrze samospadem tece voda..

Rozumime si?
LadyTomcat
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 06 zář 2019, 13:59

Aha, tak to jsme se akorát nepochopili. Nádrž je normálně v zemi pod domem, mám od ní vytažený na terasu normálně stejný venkovní kohout jako vodovodní, akorát do tohohle teče dešťovka. Tudíž tlak +- podobný jako z toho vodovodního řádu. Tak jsem se právě zděsila, že to nestačí :D už se chytám, díky :)
Damyen
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 04 říj 2018, 11:46

Stejně vás moc nechápu. Proč by měl být z kohoutu třeba u IBC nádrže malý tlak. Když si tu vodu wapka sama nasává?
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Protoze hydraulicky system cerpadla obyc wapky ti nikdy neda stejny vystupni tlak pro ruzne vstupni tlaky. Kdyz mu "pomuzes" tlakem radu, je to vyrazne lepsi, nez kdyz si musi napr. prisavat.
Eddiee29
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 499
Registrován: 03 dub 2015, 00:11
Bydliště: Hněvotín(Olomouc)
Obdržená poděkování: 3 poděkování

Damyen píše:Stejně vás moc nechápu. Proč by měl být z kohoutu třeba u IBC nádrže malý tlak. Když si tu vodu wapka sama nasává?
To ale bylo mysleno na to filtrovani vody... Ne na wapku
Odpovědět