Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner & Sealant

Odpovědět
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nastal čas přenést pár připravených recenzí z PC sem na web. Dnes bych chtěl představit produkt (lépe řečeno 2 produkty), který je pro mne asi největším překvapením letošního roku. Jde o systém péče o kůži od Dodo Juice, uvedený na trh v řadě Supernatural. Zpočátku jsem byl trochu skeptický, že půjde o další z běžných čističů s balzámů. O víkendu jsem produkty otestoval, pokusným králíkem se stal Smart, resp. jeho kožené sedačky. Musím se přiznat, že po pár minutách testování byly poslední zbytky nedůvěry pryč a já jen zíral, co se to s kůží ve Smartu děje.
Nejprve tedy krátké představení:

Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner je nabízen v praktické 500ml lahvi s rozprašovačem. Jedná se o čirou tekutinu prakticky bez zápachu. Supernatural čistič jak má být a jak si ho představuji. Sedačky vyčistil perfektně, spotřeba velmi malá, k čističi tedy nemám sebemenší výhrady.
dodo-juice-supernatural-leather-cleaner-500ml-.jpg
dodo-juice-supernatural-leather-cleaner-500ml-.jpg (34.22 KiB) Zobrazeno 37805 x
Dodo Juice Supernatural Leather Sealant je nabízen v 250ml s osvědčeným rozprašovačem. Sealant je ve formě řídké mléčné tekutiny, bohužel s jemným alkoholovým zápachem. Zde bych ještě viděl prostor pro zlepšení, nicméně je to asi jediná kaňka na jinak skvělém výrobku. Sealant se aplikuje na vyčištěnou kůži, rozprašovačem nastříkáme na povrch a rovnoměrně rozetřeme a vmasírujeme do kůže čistým hadříkem. Takto nanesený sealant necháme zaschnout. Produkt je možné nanášet ve více vrstvách, další vrstvu doporučuje výrobce aplikovat po 15-30 minutách od zaschnutí předchozí vrstvy. Já jsem aplikoval 2 vrstvy, spotřeba sealantu byla naprosto minimální.
dodo-juice-supernatural-leather-sealant-250ml.jpg
dodo-juice-supernatural-leather-sealant-250ml.jpg (32.15 KiB) Zobrazeno 37805 x
Produkt vyniká zejména svým výsledným finišem, který je sametově matný a kůže vypadá jako nová. Na rozdíl od jiných balzámů/mlék udělá matný povrch i na již částečně lesklé kůži (např. volant), viz. foto. Pro milovníky matného vzhledu nové kůže mohu tento produkt jednoznačně doporučit.

Několik obrázků z aplikace:

50/50, vlevo původní stav, vpravo po ošetření
CameraZOOM-20130921171941426.jpg
50/50, řidič dole původní stav, spolujezdec nahoře po ošetření
CameraZOOM-20130921162801086.jpg
Detail sedačky po ošetření
CameraZOOM-20130921163033127.jpg
Detail volantu po ošetření
CameraZOOM-20130921163052141.jpg
Na závěr
CameraZOOM-20130921162956351.jpg
Oba produkty tvoří výborně vyladěný systém péče o kůži, který za rozumné peníze nabízí výborný účinek a skvělý výsledný vzhled ošetřené kůže.

Co se líbilo:
+ Účinnost produktu
+ Snadná aplikace
+ Malá spotřeba
+ Dobrý poměr cena/výkon
+ Účinek čističe
+ Matný finiš sealantu a vzhled nové kůže
+ Schopnost sealantu "zmatnit" i lesklejší kůži


Co se nelíbilo:
- Možná jen "vůně" sealantu, mohla by být lepší

Celkové hodnocení: Výborný
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Uživatelský avatar
pásovec
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 198
Registrován: 26 říj 2010, 18:59

Jo Supernatural, to je značka znalců ;)
Detailing Club ČR
Uživatelský avatar
mario-fm
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 720
Registrován: 18 úno 2013, 14:53
Bydliště: Frýdek-Místek

Dá se kombinovat sealant s jiným čističem?
A když poté naneseš sloníka nebude to zase lesklé, mám strašně rád jak je po něm kůže jemná ale matný efekt by taky nemusel být špatný :)
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

no sloník to zvláční, až zavadne, tak SN by mu měl dodat ochranu
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

Zajímavé. Vypadá to, že se už konečně s tou objednávkou na kůži budu muset rozhoupat.
Uživatelský avatar
Tom
Moderátor
Příspěvky: 1185
Registrován: 26 říj 2010, 18:57
Bydliště: Praha, Chomutovsko

chudák evok stále nenapajcován :mrgreen:
Detailing Club ČR
Detailing Shop http://www.detailingshop.cz - Autorizovaný dealer Dodo Juice, Gyeon, Microfiber Madness, ValetPRO, Race glaze, Bilt Hamber, Autoglym, Auto Finesse, široká nabídka autokosmetiky Swissvax, Carpro, Chemical Guys a další.
Uživatelský avatar
pattapuf
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 21 kvě 2012, 20:38
Bydliště: Mompracem
Odeslaná poděkování: 1 poděkování

No jo, stále nic. Nejsou lidi, ale v zimě na něj možná dojde. Protože exterier se bude dělat blbě.
Poleta
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 10 dub 2013, 20:02

Ahoj
Dlouho jsem váhal jakého výrobce prostředků na kůži zvolit. Po přečtení této recenze jsem neváhal a objednával. Ale pořád jsem si říkal, dokud to nevyzkoušíš na svém autě, tak nepočítej s žádným zázrakem.
V pátek za obrovského slejváku jsem přípravky vyzvedl a začal se těšit na víkend až se dostanu k autu.
Nejprve jsem vyzkoušel oba přípravky na 1/2 loketní opěrky. Když jsem viděl výsledek okamžitě jsem se pustil do sedaček.

Na čištění jsem použil toto: Dodo Juice Supernatural Leather Cleaner 500ml, Dodo Juice Supernatural Leather Sealant 250ml, jemný kartáček na kožené sedačky a MICROFIBER MADNESS SLOGGER (kterou jsem později vyměnil za KIK utěrku, protože zvěrstva co jsem dostával ze sedaček bylo opravdu mnoho)

Práce s oběma přípravky byla velmi jednoduchá, rychlá dle mého názoru efektivní.

1) Přípravky a pomůcky

Obrázek

2) Test na opěrce (levá část ošetřena čističem)

Obrázek

3) Sedačka před ošetřením

Obrázek

4) Sedačka 50/50 (pravá strana očištěna i ošetřena)

Obrázek

5) Detail (levá část očištěna a ošetřena)

Obrázek

6) Závěr

Obrázek

7) Takhle vypadala KIK utěrka po očistění a ošetření poloviny sedačky

Obrázek

Závěrem bych řekl, že se naprosto ztotožňuji s názorem soraye a děkuji mu za usnadnění výběru pěknou recenzí.
Tyto dva výrobky doporučuji všem, kdo váhají. Osobně jsem dříve používal přípravky all in one a nedá se to opravdu srovnat. Snad jediná nevýhoda je opravdu lehce chemický zápach, ale po pár projížďkách snad odezní.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2947
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Masakr, jak ty sedačky prokoukly :!: Moc pěkná práce.
Jo a palec nahoru za pěknou fotodokumentaci ;)
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Poleta
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 10 dub 2013, 20:02

A tom jsem si myslel, že mám sedačky relativně čisté :lol:
Odpovědět