Strojni lesteni - uvod?

Korekce zašlých a poškozených laků, leštící pasty.
Pejcha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2018, 10:51

Vychazim z toho, ze je to garaznik, od ktereho nejde zrovna top prace a kdyz mi nekolikrat neco lakoval, tak jsem mel zaprasene cele auto, ted myslim ale lakem, ne prach. Krupicky laku na aute proste, proto nechci jit k nemu pro rady.
Uživatelský avatar
yankee31
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 dub 2018, 21:48

ok, to je potom jiná a asi bych ho navštívil jenom jednou. můj lakýrník je taky "garážník", ale od toho vychází jenom špičková práce
Pejcha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2018, 10:51

to yankee31: Tohle se mi stalo jen jednou, ze jsem mel zaprasene auto lakem. Co se tyka lakyrniciny svou praci udela a je to umerne cene. Show car bych k nemu nedal. Mel jsem problem treba i se spatne nastrikanym dilem, ale bez kecu to predelal, jen proste vim, ze neni ten pravy kam pro radu. Mel jsem auto i u horsich, co klidne experimentuji na cizich autech a pak neni schopny to ani predelat, ale to by bylo na jine tema... Tema lakyrnik bych timto ukoncil a opet pozadal o radu, ohledne kotoucu a past. Dival jsem se treba na Zwizzer oranz a medium cut pastu, coz by mela byt one step.
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

SCHOLL S20 BLACK + oranzovy kotouc tim bych byt tebou zacal .... a pak pripadne pokracovat dalsimi nakupy.
BSD maniac
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ten Vertool je 21mm kmit? Muj tip by byl system od Rupes, je to dobre barevne rozlisene a tim padem v zacatcich pochopitelne (ver tomu, ze tohle je hodne velke plus, pokud jsi samouk).
Navic jejich pasty pro BigFoot a kotouce pro BigFoot jsou delane na takto velky kmit - to se o vselijakych kombinacich pasta/kotouc (i treba kvalitnich) tolik rict neda. Nejsou sice nejlevnejsi, ale uplne mimo misu taky nejsou. Zaklad je Modra-zelena-zluta, na bilou se zatim vyprdni, UHS sedou bych taky nechal stranou.

Zminena Scholl je naprosto supr znacka, jen volba pasta-kotouc neni tak primocara, coz muze byt ze zacatku problem. Krom te S20 Black jako jednokrok mohu pro prvni stupen z vicekrokoveho doporucit S3 xxl gold.

Obecne bych se drzel systemu od jedne znacky ciste pro jednoduchost a hlavne se zameril na techniku. Ze zacatku je dobra technika to nejpodstatnejsi.
Pejcha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2018, 10:51

Dekuji za rady, klidne pokracujte dal v radach. Ano, jde mi o jednoduchost v zacatcich a nezadelat si zbytecne na problemy.
Lesticka ma vykmit 8mm s nuceny orbit, unasec 120 a 150mm, predpokladam, ze bude lepsi zacit temi mensimy kotouci, ze?
Na ten system od Rupes se podivam. Nejde mi moc o cenu, nejsem priznivcem toho nejlevnejsiho, ale spise pomer cena/kvalita/prace. Navic vetsina budou asi darky k narozeninam, protoze uz na me rodina tlaci, abych si neco vybral.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Jaj, moje chyba, prehledl jsem se, ze je to forced drive. Pak beru zpet, co jsem psal o 21mm kmitu a pod.

Na druhou stranu, Rupes ma take system pro gear driven, jsou tam jine pasty a jine kotouce, viz zde nahled pasta + nize doporucene kotouce, jak to vypada ("zelena" jako mezikrok chybi):
https://www.rupes.com/product/coarse-po ... -polisher/
Modry bach doporucil spis vlneny kotouc (cca 5 ks + 250 ml pasta)
https://www.rupes.com/product/fine-poli ... polishers/
Zluty bych doporucil spise penovy kotouc (cca 5 ks + 250ml pasta)

Urcite bych zacal mensim unasecem tak jako tak. Pokud bys koupil takto, tak az uvidis, jak ti to s tim pujde a treba si pak rozsiris sbirku. Nejdulezitejsi je se ze zacatku naucit poradne s tim, co mas a nemyslet si, ze kdyz mi to uz na druhy pokus nejde, tak jsem koupil spatne a zpravim to nakupem neceho "lepsiho". Na 99% to bude vzdy v rukach ;)

P.S.: Nekdo se urcite ozve, ze mu to a to funguje uplne vsude jak na nucenem orbitu, tak na rotacce atd. a rekne, ze je to jen tahani penez => ja si to nemyslim, ty pasty maji opravdu jinou lubrikaci a jine slozeni ne uplne pro paradu.

P.P.S.: Edit - tak je detailing shop v nabídce má, dneska jsem nějaký roztržitý :D
Naposledy upravil(a) HonzaD dne 28 led 2020, 22:35, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
soray
Administrátor
Příspěvky: 2946
Registrován: 26 říj 2010, 14:30
Bydliště: Králův Dvůr
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mille systém od Rupesu máme také :-) https://www.detailingshop.cz/vyhledavani/?string=mille
Obrázek M: mjaros@detailingshop.cz T: +420602542150
Pejcha
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 06 bře 2018, 10:51

Diky za rady i odkazy. Takze do zacatku mi budou stacit ty dve pasty a 10 kotoucu 130/150, jestli to dobre chapu. Ty modre budou jakoby dvoukrokove a ty zlute, temi zacnu jako jednokrokove.
HonzaD
Administrátor
Příspěvky: 504
Registrován: 17 úno 2016, 21:53
Odeslaná poděkování: 6 poděkování
Obdržená poděkování: 7 poděkování

Ano, přesně tak. 130/140 jsou na ten tvůj menší unašeč, těmi bych začal 5+5 kusů. Plus příslušné pasty modrá a žlutá :)
Větší kotouče 150/165 bych navíc přikoupil jen jestli je místo v rozpočtu. Máš docela rozměrná auta, takže bys je asi na některých plochách i využil :)
Odpovědět