Pikatec - obecná diskuze

Všeobecná diskuse na libovolné téma.
Odpovědět
wildT
Moderátor
Příspěvky: 3761
Registrován: 06 dub 2012, 22:42
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Tak tak. Nebo treba se mi stalo ze na pulce strechy jsem mel BSD polomrtvy a po clayi jeste trochu ozil :D druha pulka byla bez pchrany a po clayi zadny hydrofobni efekt (born slippy)
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Jo, určitě by bylo fajn kdyby se koupil ten šampon, ale podle mě je to zbytečné.
Test postavím tak, že:
1. umyju 2x po sobě CG citrus wash&gloss nanesené přímo na houbu.
2. nanesení ochrany PIKATEC podle návodu (nanesení pomocí hadříku a následně po několika minutách rozleštit). Nevím kolik je u PIKATEC několik minut. Nechám pro jistotu 10 minut.
3. Po dobu 24 hod. bude auto stát pod střížkou ať se na ochranu nedostane voda ani přímé slunce (podle návodu).
4. auto bude v denním provozu, stát venku a 1x za 7 dní umyto Valetpro Concentrated Car Shampoo.

Nepoužiju žádný clay nebo odmaštění, protože takhle nějak by měla podle PIKATECu vypadat aplikace.
Škoda že testovací auto je stříbrné, na které je efekt vidět o něco hůře. Jiné auto na testování "nemám". :pardon:
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Tak konečně jsem se dostal k testu PIKATEC ochrany.

S testem mi pomáhal Xander_Cage. :thumbup:

Jednotlivé kroky testu:
1. 2x po sobě se umyla kapota univerzálním čističem od Karcher nanesený přímo na houbu.
2. Oplach vodou a sušení. Rozdělení kapoty páskou na 3 části.
3. Nanesení různých ochran (PIKATEC, MacBrite titanium a známý Collinite 476s) pomocí utěrky.
4. Každá z ochran měla 10-12 minut na zaschnutí. Poté KiK utěrkou vyleštěno.
5. Po dobu 24 hodin auto stálo pod střížkou aby se zamezilo kontaktu s vodou nebo sluncem.

Výsledek po rozleštění?
Největší klouzavý povrch měl PIKATEC, poté MacBrite titanium a naposled Collinite 476s.
PIKATEC dělal na laku divné efekty. Lak nebyl lesklý ale obraz v laku byl takový lehce mléčný. :fool: :shok: I po hodině, jak tvrdí v brožuře PIKATEC, se lesk nezvýšil. Efekt na laku byl furt stejný. :pardon:

Rozdělení ochran:

1. Strana spolujezdce: Collinite 476s
2. Střed: PIKATEC
3. Strana řidiče: MacBrite titanium
Přílohy
IMG_4135.JPG
IMG_4138.JPG
IMG_4140.JPG
IMG_4142.JPG
IMG_4144.JPG
IMG_4147.JPG
IMG_4149.JPG
IMG_4151.JPG
IMG_4152.JPG
IMG_4154.JPG
IMG_4157.JPG
IMG_4158.JPG
Uživatelský avatar
Laconi
Moderátor
Příspěvky: 1908
Registrován: 14 črc 2013, 18:42
Bydliště: Brandýs nad Labem
Obdržená poděkování: 1 poděkování

Ono je to vidět i na poslední fotce jak je střed takovej lehce mléčnej :smile:

Jinak pěkný fotoreport.
clean&style

Detailingové služby v Praze - laconi150@gmail.com
Uživatelský avatar
Rety
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1194
Registrován: 14 zář 2011, 10:46
Bydliště: Kunovice (Uherské Hradiště)
Obdržená poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bezva test, těším se na výsledky. Škoda jen stříbrné barvy auta :(
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Fotky byly foceny starým kompaktem. Musím konečně našetřit a koupit pořádnou zrcadlovku (to už říkám půl roku). :D

Jo, stříbrná je nejvíc nevděčná barva na detailing. Můžeš to leštit a patlat na to co chceš, stejně je výsledek minimální. :( Jiné auto se nenaskytlo pro test.

Jinak takový dodatek. Někdo může namítnout, proč jsem použil houbu místo rukavice na mytí, proč jsem aplikoval pomocí utěrky a nepoužil aplikátor, proč jsem nedekontaminoval povrch před nanesením ochrany, proč jsem povrch neodmastil atd....

Odpověď je jednoduchá, chtěl jsem nasimulovat co nejreálnější způsob aplikace amatérem co se detailingu nevěnuje.
Mimochodem, dnes ráno jsem šel zkotrolovat auto a nic se nezměnilo. Na laku kde je PIKATEC je furt ta "mlečnost". Kluzkost stejná jak po aplikaci.

Auto bude stát venku a za týden najezdí cca 200km. Po týdnu umyju auto šamponem Valetpro Concentrated Car Shampoo ředěný 1:500 a podíváme se na výsledek. Jsem opravdu zvědav.
Uživatelský avatar
Feri
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 767
Registrován: 10 črc 2013, 12:38
Bydliště: Brno

Tak po týdnu ten picatec snad ještě fungovat bude ne? :D
Každopádně ta mléčnost je haze - mlhovina? Nebo vyložené zabarvení do bíla?
Tím se v reklamě nechlubí, že to má takový super efekty :rofl:
Uživatelský avatar
brabus
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 742
Registrován: 28 úno 2015, 17:42
Bydliště: kousek od Brna

melo tam byt BSD :D
BSD maniac
Uživatelský avatar
BigBang
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 3320
Registrován: 19 říj 2011, 23:29
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

z fotky je evidentní, že tam „něco brání“ v odlesku... jsem zvědav na výsledky
GERMAN ENGINEERING...(\X/)

Fóbie a Šurikeny :) ... a Hliník?
kdyby po mně byla sháňka, tak vwvw(makovej závin)centrum.cz
Uživatelský avatar
Neozin
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: 10 kvě 2014, 13:26
Bydliště: Ostrava

Týden by to mělo určitě vydržet. Vždyť slibujou ochranu až 1 rok. Chci to umýt jen pro zkoušku odvodu vody. Nechtěl jsem na to valit vodu ihned po nanesení.
Ano přesně, něco tam brání v zrcadlovém lesku. Haze to není.
Rozdíl jde vidět na poslední fotce a nejvíce to lze vidět v porovnání se stranou spolujezdce (Collnite 476s). Podívejte se na tu hranu toho stínu střechy - je to nějaké divné.
Speciální efekty zdarma. :D
Xander_Cage může potvrdit ten PIKATEC efekt na laku. Všimli jsme si toho po chvilce zkoumání.
Odpovědět