Nováček - pomoc s mirkovlákny - koncepce, praní

Mycí rukavice, sušící ručníky, leštící utěrky, molitanové a mikrovláknové aplikátory, kýble, štetce a ostatní pomůcky pro detailing.
Odpovědět
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Ahoj všichni,
snad se nebudu opakovat. Zatím jsem na stejné téma nenarazil.
Mám koncepční problém a už 14dní nevím jak ho vyřešit..

Aktuálně vlastním 6ks mikrovláknových utěrek Meguairs (nevalné kvality) které jsou kontaminované vším možným od vosku přes prostředky na čištění a impregnaci kůže.

Chtěl bych tedy nějak koncepčně obnovit mikrovlákna. Zejména s ohledem co na co je, ideální asi barevné rozlišení.
Nejdřív sem koukal na Ali apod. přijdou mi ty hadříky totiž poměrně předražené.
Teď spíš ale zase koukám na sázku na jistotu..

Potřebuji mikrovlákno na:
1) rozleštění tuhého vosku (asi vyšší gramáž a delší chlup?)
2) sklo - koukám na wafle
3) odmaštění laku, oken IPA, PREP
4) čištění interiéru
5) čištění motorového prostoru, pneumatik a dalších špinavých míst ;-)

Doporučil by někdo co na jednotlivé činnosti, případně rozdělil jinak.
Dále asi neni dobré vše prát společně. aktuálně peru zvlášť mikrovlákno na okna. Když je totiž od vosku, dělá mapy na oknech.

Koukal sem k CHG na ty proff. MAjí hezyk barevně rozdělené, ale na některé činnosti třeba vosk bych chtěl určitě jinou gramáž než na utírání "špíny" ;-)
Nějaké rady "jak na to" ? Díky moc za váš čas
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Na body 3,4,5 bych použil mikrovlákna z TESCO (rulička 5ks za 70Kč = 14Kč/kus) - na omak mi přijdou celkem dobré. Nemají je v každé prodejně TESCO ale spíš v těch větších...

Na bod 2 buď Wafflovku od Auto Finesse (200Kč) nebo nízký "chlup" od ValetPro za 120Kč

Na bod 1 buď Číny z Amazonu (velké balení - 21ks cca za litr >> cca 50Kč/kus) nebo pokud chceš ještě lepší tak od AutoFinesse Extra Plush (modrá) za 200Kč
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Ok, díky
3,4,5 )Takže na špínu stačí cokoliv Tesco, kik, Vileda případně moje staré Meguiars.

ad 2) Sem vybral Dodo Juice Mint Merkin Glass Cloth

ad 1) Sem vybral Dodo Juice Fantastic Fur Buffing Cloth (ta AutoFinesse Extra Plush vypadá zajímavěji, ale nemaj jí v žádném mém oblíbeném shopu)
Případně není lepší používat bezokrajové?
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Ty na špínu mi připadají TESCO jako nejlepší, ty z KIKu za stejné peníze jsou hodně špatné...
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Ok, díky. Kouknu, když potkám Tesco. Mám tu ted 4pack Vileda z Lidlu a pár Spontexů a na první pohled a omak ty Viledy vypadjí docela OK.
Ty Spontexy sem bral na zkoušku a dělal s nima jen okna :-O
Helmut
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 101
Registrován: 31 říj 2017, 05:51

Spondex mi poustel barvu i ve studene vode...
paranek
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 03 pro 2017, 14:01
Bydliště: hlavní město

Helmut píše:Spondex mi poustel barvu i ve studene vode...
Ano, koukal sem v testu.
Vzal sem svetlé z nouze abych měl hned něco na okna, protože vše co sem měl a vypral společně pouštělo zbytky vosku a dělalo šmouhy na oknech.
Ještě sem je nepral, myjou okna stále ;-)
Odpovědět