Mytí auta v bezkontaktní myčce.

Přípravky na odstranění hrubých nečistot před samotným mytím (hmyz, asfalt...), šampony pro mytí, snowfoam, přípravky pro sušení.
marian86
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 29 bře 2019, 19:36

Chapu, diky.
svobod3
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 úno 2021, 10:29

Ahoj, měl bych dotaz ohledně mytí auta v bezkontaktních myčkách v současném počasí. Kvůli občasnému dojíždění na chatu má po chvíli auto barvu spíš bílou díky soli než tu originální. Všude čtu, že není dobré nechávat auto v tomto stavu delší dobu. O víkendu bylo vyjímečně tepleji (cca -2 C oproti původním - 8 C), tak jsem se rozhodl vyjet na bezkontaktní myčku a auto si umyl. Spíš do budoucna - jak moc velký problém je mýt auto při teplotě lehce pod nulou? Primárně mi jde o lak. Je to bez větších problémů nebo je lepší počkat až na plusové teploty?
PetrSY
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: 25 kvě 2017, 05:28

Ahoj, je to hodně závislé na stavu laku - pokud není porušený (praskliny atd) tak do -10 je to v pohodě..
svobod3
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 úno 2021, 10:29

Nn, auto je 2 roky staré a hned po koupi jsem si tam nechal dát nanoochranu od Matěje Vepřeka (nevím, jestli znáte). Nájezd malý (aktuálně cca 18,5 tis km) a auto je jinak v garáži.
Spíš mě znervózněly pak různé diskuze na netu, kde se psalo, že při kontaktu teplé vody a studeného auta vznikají praskliny, voda se díky tlaku wapky může dostat do míst, kde když zmrzne, tak je problém apod .....
Cudl
Registrovaný uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: 01 čer 2014, 07:46
Bydliště: Kladno

Tak tak voda co tam nekde zmrzne se tam dostane i ze sracky ze silnice a taky tam muze zmrznout, nebo zastavis v podzemkach a auto roztaje a voda nekam natece a taky pal venku zmrzne
svobod3
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15 úno 2021, 10:29

jj, taky to tak chápu, i proto jsem nakonec jel auto umýt
v těch diskuzích jsem narazil jen na 2 logické argumenty - voda z wapky se může dostat díky tlaku i tam, kam by se normálně nedostala ... a pak tam zmrzne
no a pak již zmíněné, že studenému autu (resp. laku) nedělá teplá voda moc dobře
Odpovědět